21 Eylül 2011

Modacılar Ertan Kayıtken Hikmet Alcan ve Merve Eron önümüzdeki dönemin moda trendlerini anlattı.

Kayıtken dünya trendlerinde çizgilerin geniş bir yelpazede olduğunu kaydederek ”Türk kadını da bu yelpazede kendine yakışan kalıba kendi vücudunakimliğine yaşam biçimine kişiliğine uygun çizgiyi alırsa çabuk tükenen geçen bir gardırobu olmaz. Artık herkes kendine özel bir çizgi oluşturmalı. Dünya bunu yapıyor. Önceleri sokakta herkes birbirinin benzeriydi. Ama şimdi öyle değil. Ne hoş ki herkes kendi şahsiyeti kimliğiyle var” diye konuştu.
Kendi gardırobunu oluştururken önce kendini tanımanın önemine işaret eden Kayıtken”Özenmeyecek. Yani bir sanatçı artist ya da mankenin üzerinde gördükleri kıyafet acaba onlara yakışır mı? Bu noktada bizler varız. Stil danışmanıyla çok rahat görüşüp genel çizgilerini öğrenebilirler” dedi.

BU SENE NASIL GİYİNECEĞİZ?

Bu sene tül dokuların moda olduğunu daha romantik ve minimalist bir tarzın görüleceğini anlatan Kayıtken şunları söyledi:
Sade en iyisi’ anlayışına uygun daha yalın çizgiler var. Vatkaları mümkün olduğunca hissedeceğiz ama daha önceki senelerdeki o iri ve kaba vatkalar yok.
-Dekolte var hanımlar kendilerine uygun olan dekolteyi taşıyacaklar.
-Kol kısımları kalın bayanlar bu sene çok şanslı çünkü transparan daracık tüller var.
-Bir de şimdi aksesuar yılı. Aksesuarda her şey çok şenlikli. Yüzük küpe kemerler broşlarmücevher benzeri aksesuarlar bol kullanılacak.
-Davetlerde etekler kabardı. Renklerdeyse biraz bisküvi renkleri mevcut. Bunun yanında yeşillerelektrik maviler gri-maviler var. Çok kuvvetli renkler tercih edilmeyecek. Bir tek kuvvetli renk olarak kırmızı ve içinde mavisi olan pembe ön planda.
-Siyah ve beyaz hiç modası geçmeyen ve her hanımın gardrobunda garanti olan renkler.’


MAKYAJDA BUNLAR MODA
-Gözler yine ön planda. Kirpikler hafif ilaveli. Eye liner biraz azaldı. Rimel ile kirpik ön plana çıkarılıyor. Farlarda toprak ve altın tonları var. Dudaklar mümkün olduğu kadar soft. Kaşlar çok az kalınlaştı ama renkleri açıldı.
-Saçlar daha krapeli ve flu. Bakır soğan kabuğu ve karamel kahve gibi daha naturel saç renkleri. Daha genç de gösterir. Sarı herkeste yok. Daha doğal Akdeniz kadını imajı inanılmaz moda dünyada.

”FEMİNİTE ARKA PLANDA”

Eron ise genç giyiminde ”kendi tarzını yaratma”nın moda olduğunu söyledi.
-2010-2011 kreasyonları renk olarak biraz daha pastel tonlara kaydı. Sofistike renkler eleganlıkla romantizmin iç içe geçtiği renkler ön planda. Şeftali tonları açık turkuaz gibi insanı rahatlatan renkler tercih edilecek.
- Daha çok sert erkeksi iddialı ama rahat kesimler var. Çalışan aktif kadınları öne çıkaran bir eğilim var.


(Alıntı)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder