21 Aralık 2011

Yılbaşında ne giymeliyim ? 1

Yılbaşını nerede kutlayacaksınız? Evde, restoranda, otelde, ofis partisinde?

Sokaklar, caddeler ve mağazalar renklenmeye başladı. Gece oldu mu her yer ışıl ışıl... Yeni yıla sadece 1 hafta kaldı.

Yılın bu son haftasında hazırlıklarınız hala bitmediyse ve yılbaşında ne giyeceğinize karar veremediyseniz buraya bir göz atın deriz!


Evde
Yılbaşını evde kutlayacaksanız elbette sevdikleriniz ve aileniz de yanınızda olacaktır. Güzel bir akşam yemeği, müzik, oyunlar ve işin en eğlenceli kısmı hediye faslı!

Tayt, tulum, şort ve payetli üst
Peki, evde yapılan bu samimi yılbaşı partisinde ne giyebilirsiniz? Hem rahat hareket edebileceğiniz hem de dozunda bir şıklık için tayt ve payetli bir bluz çok uygun olur.

Kısa tulum ve parlak opak çoraplar da ev partisi için çok idealdir. Hatta payetli bir şort ve düz bir bluz ile çok şık olursunuz. Bütün bu kombinasyonlarda babet giyebilirsiniz.

Asla: Evde bile olsanız bu gece için özen gösterin, salaş olmayın. Örneğin, eşofman giymeyin! Kotu bile unutun.

Saç ve makyaj: Uzun saçlarınız varsa şık bir at kuyruğu yapabilirsiniz bu kombinlerle. Makyajınız ise abartıdan uzak, doğal ve aydınlık olmalı.


Otelin balo salonunda

Otellerin yılbaşı programları açıklandı. Siz de yılbaşına görkemli bir balo sonunda girmeye karar verdiyseniz, o halde siz de o kadar görkemli olmalısınız.

Uzun elbise
Maksi elbiseler bu sezon çok moda biliyorsunuz. Günlük hayatta bile şifon ve penye olanlarını rahatlıkla giyiyoruz. O halde yılbaşı balosu için neden şık bir abiye elbise giymeyelim ki?

Asla: Burada dikkat etmeniz gereken nokta, saraydan çıkmış gibi abartılı görünmemeniz. Uzun kabarık etekler ve çok fazla işleme, pul ve dantelden kaçınmanız gerekiyor. (Bu tarz elbiseleri düğünlerde giyebilirsiniz elbette) Elbiseniz zaten uzun ve gösterişli olacak! Düz renklerde olmasını tercih edin.

Saç ve makyaj: Elbise zaten yeterince şık olacağından saç ve makyajla görüntüyü dengelemelisiniz. Dağınık topuz yaptırabilirsiniz. Makyajda ise rujunuzun rengi dikkat çekici olsun.

Restoranda

Restoranda yapılan yılbaşı kutlamaları da son yıllarda oldukça revaçta. Bütün gece süren müzik ve yemek eşliğinde keyifli saatler geçirmeyi kim istemez?


Mini elbise, smokin ceket, parlak harem pantolon, ipek bluz
Mini elbise üzerine tarz bir ceket iyi bir ikili oluşturur. Ya da senenin trend görüntüsü parlak kumaştan harem bir pantolon üzerine ipek bir bluz da istediğiniz görünümü verir.

Asla: Tamamen parlak olmayın! Elbise parlaksa, ceket mat; pantolon parlaksa bluz sade olsun. Hatta elbiseniz peyetli ise parlak çoraplardan dahi uzak durun. Yılbaşı ağacından daha parlak olmak istemiyorsanız tabi!

Saç ve makyaj: Özel geceler özel saçlar ister. Yılbaşı gibi... İster evde olun, ister dışarda saçlarınız çok şık ve havalı olmalı!

Ofis partisinde

Yılbaşının haftaiçine denk geldiğini düşünürsek, ofis partileri de kaçınılmaz olacaktır.

Tu-tu etek, deri ceket, skinny pantolon
Ofiste her zamanki halinizden sıyrılın! Enerjik ve tarz görünün! Bu sizin ofis partiniz! Tülden veya dantelden mini bir etek üstüne kısa deri ceket favorimiz. Ya da skinny pantolon üzerine deri bir bluz giyin. Her türlü çok "stylish" görünürsünüz.

Asla: Seksi ve farklı görüneyim derken işi abartmayın, basit görünebilirsiniz. Mini etek giydiyseniz üstünüze dekolte bir şey giymeyin mesela. Dar pantolon giydiyseniz, dar bluz yerine dökümlü üstler tercih edin.

Saç ve makyaj: Saçlarınızı örebilirsiniz! Ama bu bildiğiniz örgülerden değil. Hem derli toplu hem de kıyafetinizin tarzıyla bütünleşen, kişilikli örgü modellerinden bahsediyoruz

Kaynak:http://www.turkboard.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder