5 Kasım 2011

2012 Sokak Modası
4 Kasım 2011

Double Finger Rings / Çift Parmaklı Yüzükler

Son zamanların en gözde trendlerinden biri "çift parmaklı yüzükler". Alışılagelmiş yüzüklerden sıkılmış ve farklılık peşinde koşan tüm bayanların parmaklarını çeşit çeşit çift parmaklı yüzükler süslüyor. Peki çift parmaklı yüzük nedir? Alışkın olduğumuz yüzüklerin aksine çift parmaklı yüzükler tek bir yüzük olmasına rağmen birden çok parmağı kaplıyorlar yani birbirine bağlı 2 yüzükten oluşan bu yüzükler aslında tek!

En yaygın çeşitleri çift parmaklı olsa da multi/çoklu çeşitleri de mevcut. Forever 21 , Claire's ve ASOS gibi pek çok ünlü marka bu yüzüklerden üretiyorlar. Top 10 sonbahar trendi arasında yer alan bu yüzükler dizaynlarındaki çeşitlilik nedeniyle vintage severlerden spor tutkunlarına kadar ulaşan geniş bir yelpazede beğeni topluyorlar.

(Alıntı)

Desenli Tırnaklar

Bu yılın vazgeçilmez modası desenli tırnakların yapılışı çok kolay..İşte yapılışı..kullanılan su herkesin bildiği çeşme suyu.. kolay gelsin.Saç aksesuarları


3 Kasım 2011

2012 makyaj trendleri

2012 güzellik trendleri 2011’in sonu ile birlikte tam anlamıyla ortaya çıkmaya başladı. Ünlü firmalar 2012 güzellik trendlerine uygun ürünleri birer birer tüketicinin beğenisine sunmaya başladı. Bu yılın dikkat çeken ürünleri arasında yer alan turkuvaz farlar 2012’de de çok konuşulacak gibi görünüyor. Özellikle turkuvaz kolyeleriniz ile uyumlu turkuvaz makyaj sizi harika gösterecektir. Turkuaz far için bir diğer detay ise göz makyajını göz çukurunun üstüne taşımamak ve yüzün geri kalanını olabildiğince sade bırakmak.

2012 güzellik trendlerinde bir diğer nokta ise ateş kırmızısı dudaklar. Makyaj uzmanları bu yıl kırmızı dudaklar için bir kat daha yoğun ruj kullanmaktalar. Ancak bu tip ruju kullanabilmek adına öncelikle dudaklarınızın bakımlı ve çatlaksız olmaması gerekli. Ayrıca kiraz rengi bir kalemle dudakları çerçeveletmek de uygun olacaktır. Gucci defilesinin en dikkat çeken öğelerinden sivri kirpikler ve bol maskara da 2012’nin trendleri arasında. Özellikle kış için saç bantları kullanabilir, göz kapaklarının tam ortasına altın rengi bir far sürebilirsiniz.


(Alıntı)

1 Kasım 2011

Bayram Şıklığı

Bayramlar sevgidir, kucaklaşmadır. Bayramlarda tüm sevenler buluşur, dargınlar barışır, hasret giderilir. Milletçe birlik olunur. Uzun zamandır görmediğimiz sevdiklerimizle buluşmak bir yana, her gün gördüğümüz komşularımızla bile bir arada olacağımız için üstümüze başımıza özen gösteririz.Bayram için bu şık kombinlere lütfen göz atın.

30 Ekim 2011

Saç modelleri

2011-2012 de sıkça görülecek saç modellerini bir araya getirdim.Sende yeni yıl için saçlarında bir değişiklik düşünüyorsan aşağıdaki modellere göz atabilirsin.

Jungle Modası-Orman Modası

Nereye baksanız leopar, kaplan veya zebra desenli baskılı elbise, ayakkabı, çanta, toka, kemer... Bunun adı jungle yani orman modası. Jungle’ın etkisi kışın da sürecek çünkü ünlü modacılar yeni koleksiyonlarını bu tarzda hazırlıyor.