17 Ocak 2012

Marilyn Monroe Olmak..

Marilyn Monroe; hiçbir zaman eskimeyecek, demode olmayacak ve unutulmayacak bir kadın. O, dünya döndükçe beyaz elbisesinin eteklerini uçurmaya, sapsarı saçları ve kıpkırmızı dudaklarıyla ilgi odağı olmaya, Chanel No. 5 ile beraber anılmaya ve “Diamonds are a girl’s best friend” demeye devam edecek, ediyor da. Tişörtlerimizin, çantalarımızın, koltuklarımızın, saatlerimizin, kolyelerimizin, nevresim takımlarımızın üzerinde yaşamaya ve kendini sürekli hatırlatmaya devam ediyor.


SAÇMAKYAJSaç ve makyaj hazırsa işin en önemli kısmını halletmişsiniz ve artık giyinmeye başlayabilirsiniz demektir. Halter elbise, Marilyn Monroe olma yolundaki kurtarıcınız olacaktır. Marilyn Monroe’nun The Seven Year Itch filminde giydiği beyaz halter elbiseyle ikonikleştiğini düşünecek olursak, beyaz halter elbise tercih etmeniz çok doğru bir seçim. Ama onu çok klişe buluyor ve başka bir şeyler denemek istiyorsanız, o zaman tercihinizi kalem etek ve üzerine gömlek ya da kazaktan yana kullanabilirsiniz. Yaka hattı kalp şeklinde olan veya straplez bir elbise ile beraber giyeceğiniz uzun eldivenler de işinizi görecektir. Zaten bu iki elbise, Marilyn’in en sevdiği elbise modelleri arasında yer alıyor. Marilyn Monroe’ya göre bir kadının vücudu saklanmamalı, aksine gösterilmeli. Bu nedenle her ne giyerseniz giyin, kıyafetin vücudunuza oturduğundan emin olun. Renk tercihinizi ise Marilyn’in en sevdiği renklerden, yani krem, siyah, bej, şampanya, kırmızı, kahverengi ya da beyazdan yana kullanın. Mücevher ise Marilyn’in stilinin kilit noktasını oluşturuyor. Kıyafetinizi göz alıcı bir bilezik, kolye veya küpe ile süslemeyi unutmayın. Ayakkabıya gelince mutlaka ama mutlaka topuklu olmalı. Burnu açık topuklu bir ayakkabı ile görünümünüzü tamamlayın.

Saçınız ve makyajınız hazır, kıyafetiniz tamam. O halde evden çıkmaya hazırsınız. Çıkmadan önce gün içinde tazelemek için kırmızı rujunuzu çantanıza atmayı ve Chanel No. 5 sürmeyi unutmayın.

Yardımcı kaynak :http://the-lizard-queen.blogspot.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder